دوستان و همکاران عزیز با عرض سلام

استقبال همکاران از دوره های قبلی بورد پوتا هیئت مدیره را برآن داشت که امسال نیز(98) بورد پوتا را هر چه بهتر برگزار کند.
بنابراین هیئت بورد متشکل از اساتید مطرح کشور(لینک اعضای هیئت بورد پوتا) تشکیل شدوتصمیم گرفته شد آزمون با روشی نوین و براساس استاندارد آزمونهای مرجع پزشکی جهان برگزار گردد.
طراحی و تهیه چنین آزمونی زمان و انرژی زیادی نیاز داشت که خوشبختانه با همکاری اعضای هیات بورد و پشتیبانی هیئت مدیره میسر گردید.
آزمون بورد پوتا با هدف ارتقای سطح دانش جامعه ارتوپدی کشور در زمینه تروما برگزار می شود.
تمامي متخصصين ارتوپدي و همچنين رزيدنتهاي سال سوم و چهارم مي توانند در آزمون بورد پوتا شركت نمايند.
سه نفر اول از شرکت کننده های ارتوپد ورزیدنتها جداگانه انتخاب میشوند یعنی در مجموع شش نفرمعرفی میشود.
جوایز شامل تمهید دوره های کوتاه مدت در کشورهای اروپایی وهمچنین دوره های کوتاه مدت در دانشگاه های ایران ،تهران،شهیدبهشتی میباشد.همچنین برای رزیدنتهای سال سوم تاثیر در نمره امتحان معرفی به ارتقای سال آینده دارد.
آزمون در دو مقطع بصورت کتبی آنلاین وافرادی که حدنصاب نمره(۳۵از۵۰) را بیاورند در آزمون آسکی شرکت میکنند .
در آزمون آسکی شرکت کننده میتواند سه مورد ازبیماران خود را باپاورپوینت ازعکسهای قبل و بعد ازعمل آماده کنند و در هنگام ارایه ازهمان موارد سوال خواهد شد وگرنه از بانک سوالات موجود درقسمت آسکی انجام خواهد شد.

تمامي متخصصين ارتوپدي و همچنين رزيدنتهاي سال چهارم كه در آستانه أخذ تخصص هستند مي توانند در آزمون بورد پوتا شركت نمايند.

نحوه شرکت در آزمون:
۱- برای شرکت در آزمون باید ابتدا در سایت پوتا عضو شوید. اگر قبلاً عضو نشدید ابتدا فرم عضویت سایت را پر کنید. سپس با کلیک بر روی دکمه زیر وارد صفحه آزمون شوید و با نام کاربری (شماره نظام پزشکی) و کلمه عبوری که در فرم عضویت سایت پوتا وارد کرده اید، وارد شوید. در صورت وجود هرگونه سوال یا مشکلی در فرايند ثبت نام، با شماره تلفن دفترانجمن پوتا۸۸۳۶۷۱۷۸تماس بگیرید.

۲- پس از ورود به سیستم و وارد کردن اطلاعات درخواست شده، با کلیک دکمه “آغاز آزمون” پاسخ گویی به سوالات را آغاز نمایید. در این مرحله آزمون شروع شده و شما دو ساعت زمان برای پاسخگویی به سوالات دارید.

لطفاً در زمان آزمون به این نکات توجه بفرمایید:
۱_رفرنس سوالات شامل ۴ منبع زیر است که در در لینکهای زیر هم قابل دسترسی هستند:
     الف. کمپل ٢٠١٧
     ب. راکوود ٢٠١۹
     ج. ریویو آرتیکل های ژورنال AAOS از سال ٢٠١١ تا کنون
     د. رویو آرتیکلهای JBJS از سال ٢٠١١ تاکنون

کتب رفرنس
مجلات رفرنس

۲–مدت زمان کل آزمون۲ ساعت (۱۲۰ دقیقه) می باشد

۳–تعداد سوالات، ۵۰ سوال تستی چهار گزینه ای در زمينه تروماي ارتوپدي است که بصورت تصادفي از بانک سوالات برای هر شرکت کننده نمایش داده می شود. بعد از باز شدن هر سوال، بايد يكي از گزينه ها بعنوان پاسخ انتخاب شود تا امكان مشاهده سوْال بعدي را پيدا كنيد. با اينحال، تا وقتي كه گزينه "توقف آزمون" يا "پايان آزمون" را انتخاب نكرده ايد، مي توانيد پاسخ مورد نظرتان را تغيير دهيد

۴–اگر به هر دلیلی در هر قسمت از آزمون تمایل داشتید می توانید آزمون را متوقف کنید و در زمان دیگری آن را ادامه برای این کار دکمه “توقف ازمون” در پایین صفحه را کلیک کنید. در این حالت، زمان و آزمون متوقف می شود و پاسخ صحیح سوالاتی که تا اینجا پاسخ دادید و همچنین رفرنس آنها برای شما نمایش داده می شود. این کار را می توانید به دفعات نامحدود در مدت۱۴روزه مابین آغاز۱۱آبان و پایان ۲۴ آبان انجام دهید. هر بار که خارج می شوید، باقیمانده ۲ ساعت وقت برای شما محفوظ خواهد ماند و با ورود مجدد جهت ادامه آزمون، باقیمانده زمان محاسبه می شود.

۶–بعد از هربار توقف، برای شروع مجدد آزمون دوباره طبق توضیح بالا وارد شوید و آزمون را ادامه دهید. دقت داشته باشید که در این حالت، پاسخ سوالاتی که قبلاً پاسخ داده شده، قفل می شود و قابل تغییر نیست و فقط سوالاتي كه باقی مانده اند را می توانید پاسخ دهید.

۷–پس از اتمام پاسخ دهی به سوالات، دکمه “پایان آزمون” را کلیک کنید. پس از کلیک روی این دکمه، دیگر دسترسی به آزمون نخواهید داشت و آزمون شما پایان یافته تلقی می شود

این آزمون از تاریخ۱۱ آبان ۹۸ تا پایان ۲۴ آبان ۹۸ در دسترس شما میباشد.

با امید موفقیت 

دکتر علیرضاغزنوی
دبیر هیات بورد پوتا
دکتر محسن توکلی
رئیس هیات مدیره پوتا

لیست اعضای هیات بورد پوتا


ورود به آزمون بورد پوتا 1398

ثبت نام در آزمون بورد پوتا 1398